DJI RS 4 Combo

Kód: CP.RN.00000344.03
Novinka
Značka: DJI
719 € 599,17 € bez DPH
Na sklade (2 ks)
Môžeme doručiť do:
24.5.2024

Ľahký stabilizátor DJI RS 4 podporuje natívne vertikálne snímanie novej generácie s vyššou efektivitou ovládania, lepším výkonom stabilizácie a vylepšeným ekosystémom príslušenstva. Umožňuje tvorcom profesionálnejšiu a efektívnejšiu tvorbu. Pozri aj verziu DJI RS 4.

Detailné informácie

Podrobný popis

Ľahký stabilizátor DJI RS 4 podporuje natívne vertikálne snímanie novej generácie s vyšší efektivitou ovládania, lepším výkonom stabilizácie
a vylepšeným ekosystémom príslušenstva. Umožňuje tvorcom profesionálnejšiu a efektívnejšiu tvorbu.

HG714_KV04

 • Natívne vertikálne snímanie 2. generácie
 • Prepínač režimu joysticku / Ovládanie zoomu/gimbalu
 • Ramená osy s teflónovým ™ povrchom / Plynulejšie vyvažovanie
 • Kapacita užitočného zaťaženia 3 kg (6,6 lbs) / Rozšírená os náklonu
 • Komunikačný port RSA / Rozsiahly ekosystém ovládania
 • High-Capacity Battery Grip / Približne 2,5-násobná doba výdrže batérie [1]

Rýchle spustenie

Natívne vertikálne snímanie 2. generácie

DJI RS 4 má novo navrhnutú horizontálnu destičku, ktorá podporuje druhú generáciu natívneho vertikálneho snímania pre rýchlejšie a jednoduchšie ovládanie. Bez potreby ďalšieho príslušenstva môžete jednoducho uvolniť horizontálnu destičku a zabezpečiť ju do vertikálnej polohy pre ľahké prepnutie na vertikálne snímanie [2]. 

Automatické uzamknutie osy 2. generácie

Automatické uzamykanie osy umožňuje rýchle spustenie RS 4 alebo prechod do režimu spánku, čo výrazne zvyšuje efektivitu snímania, pohybu a ukladania. Okrem toho majú zámky osy pri uzamknutí menšie mezery, čo ešte viac znižuje chvenie gimbalu.

Doposiaľ najplynulejšie vyvažovanie

Všetky tri osy modelu DJI RS 4 sú vybavené povrchovou úpravou Teflon™, ktorá znižuje trenie a zaisťuje plynulejšie vyváženie.

Pri zmene kamery alebo objektívu je možné pomocou gombíka pre jemné doladenie na osi náklonu posunúť kameru smerom dopredu alebo dozadu, čím je dosiahnuté presné vyváženie na milimeter. Horná rychloupínacia dostička má navyše nastaviteľné vodítko pre bezpečné pripevnenie kamery.

RS4-3

Automatické uzamknutie displeja

Dotykový OLED displej je vybavený novou funkciou automatického uzamknutia. Po uzamknutí sa pri nízkom jase na displeji zobrazia aktuálne režimy gimbalu a joysticku. To nielen zabraňuje nechcenému dotyku, ale taktiež pomáha šetriť výdrž batérie.

Výkonná stabilizácia

Výborná kapacita užitočného zaťaženia

Ľahké telo disponuje nosnosťou 3 kg. Unézia bežnej zostavy bezzrkadloviek a objektívov, pohodlne sa drží a je veľmi výkonný.

Oproti predchádzajúcej generácii bola os náklonu modelu RS 4 predĺžená o 8,5 mm, čím sa rozšíril priestor na vyvažovanie. To umožňuje nasadiť bežné zostavy bezzrkadloviek a objektívov spolu s príslušenstvom, ako sú napríklad ND filtre, a rozširuje tak možnosti tvorivého potenciálu.

Stabilizačný algoritmus RS 4. generácie

Spoločnosť DJI komplexne optimalizovala stabilizačný algoritmus RS novej generácie pre rôzne scenáre použitia. Dosahuje vynikajúcu rovnováhu medzi silou stabilizácie a vnímaním pohybu kamery, čo prináša ako vynikajúci stabilizačný výkon, tak lepší užívateľský zážitok. RS 4 navyše ponúka výrazne lepšiu stabilitu pri vertikálnom snímaní, takže umožňuje ľahko stabilizovať dynamické zábery, ako napríklad snímanie behu alebo zábery z nízkeho uhla.

Profesionálna tvorba

DJI RS 4 podporuje profesionálne funkcie produktov DJI PRO a poskytuje vynikajúci výkon, ktorý zvyšuje efektivitu tvorby.

Bluetooth bezdrôtové ovládanie

DJI RS 4 môže diaľkovo ovládať spúšť kamery a zoom objektívu pomocou technológie Dual-Mode Bluetooth. V režime ovládania zoomu môžete joystickom ovládať Power Zoom pre PZ objektívy a Clear Image Zoom [3] a získať tak natívny zoom. Kameru stačí spárovať iba raz, potom sa bude automaticky znova pripájať.

Podpora DJI Focus Pro Motor

Po spárovaní s novým DJI Focus Pro Motor [4] umožňuje DJI RS 4 ovládať zaostrenie objektívu pomocou voliča alebo nastavovať zoom objektívu pomocou joysticku. Toto plynulé ovládanie umožňuje efektívne ovládanie objektívu.

RS4-1

Prispôsobenie funkcie spúšťa

Funkciu spúšťa je možné prispôsobiť režimu FPV, kedy pri stlačení a podržaní spúšťa tri osy gimbalu sledujú smer pohybu rukoväte. To je užitočné najmä pri natáčaní otáčavých záberov alebo simulácii POV.

Prepínač režimu gimbalu

Pomocou prepínača režimu gimbalu môžete rýchlo prepínať medzi režimami PF, PTF a FPV. Režim FPV môžete tiež nastaviť na režim 3D Roll 360 alebo Vlastný režim podľa aktuálnech požiadaviek na snímanie.

Inteligentné funkcie

 • Motionlapse
 • Track
 • Panoráma

Ekosystém príslušenstva

RSA komunikačný port

DJI RS 4 je vybavený komunikačným portom RSA, ktorý umožňuje pripojiť príslušenstvo, ako je DJI RS Tethered Control Handle [6], a príslušenstvo tretích strán, ako sú ovládacie rukoväte [6] a kroužkové rukoväte diaľkového ovládania. [6] Môžete tak flexibilne prepínať medzi rôznymi nastaveniami snímania podľa svojich tvorivých potreb.

Vďaka protokolu DJI RS SDK môžu výrobcovia tretích strán a individuálni vývojári vyvíjať prispôsobené funkcie pre model RS 4 a splniť tak širšiu škálu požiadaviek na snímanie. Viac informácií o DJI RS SDK.

DJI RS SDK spoločne s vývojármi tvoria jeden ekosystém.

DJI RS SDK je vývojársky protokol poskytovaný spoločnosťou DJI vývojárom a výrobcom hardvéru tretích strán na vybavenie stabilizátorov, ako sú RS 4, RS 4 Pro a RS 3 Pro, ďalšími funkciami pre rozsiahle scenáre.

RS4-2

Funkcie

 • Nastavenie polohy gimbalu
 • Ovládanie rotácie gimbalu
 • Získanie informácií o motore a polohe
 • Ovládanie zaostrovania kamery a snímanie

Použitie

1. Zostavenie virtuálneho štúdiového systému, ktorý umožňuje ovládať stabilizátor RS pomocou počítača alebo konzoly. Podporuje aj online ovládanie viacerých gimbalov, čo umožňuje jednoduché ovládanie niekoľkých zariadení.
2. Namontujte stabilizátor RS na posuvný jazdec a prepojte ich pomocou programovania pre štvorrozmerné ovládanie. Môžete si prispôsobiť dráhu snímania a získať tak bez námahy expresívne pohyby kamerou.

DJI RS SDK

DJI RS SDK je v súčasnej dobe k dispozícii iba v angličtine a čínštine. Pokiaľ máte nejaké požiadavky alebo otázky, navštívte prosím fórum DJI, kde sa dozviete viac informácií.

DJI RS BG70 High-Capacity Battery Grip

Nový BG70 High-Capacity Battery Grip [6] dokáže predĺžiť výdrž batérie RS 4 až na 29,5 hodiny. [7] Podporuje tiež napájanie kamery a príslušenstva výkonom až 18 W prostredníctvom portu USB-C umiestneného na spodnej strane.

 • Maximálna výdrž batérie: 29,5 hodiny
 • PD rýchle nabíjanie: 45 W
 • Plné nabitie [8]:  2,5 hodiny
 • Max. výstupný výkon: 18 W 

Podpora DJI Ronin Image Transmitter

Ronin Image Transmitter [6] je možné používať na živé prenosy vo vysokom rozlišení, diaľkové ovládanie gimbálu a kamery, ActiveTrack 4.0, Force Mobile a ďalšie funkcie.

Rozsiahly ekosystém príslušenstva

Príslušenstvo radu DJI RS [6] , ako je napríklad RS BG30 Battery Grip, RS Focus Motor (2022) a Ronin Image Transmitter, sú kompatibilné s RS 4.

V balení

Poznámky

* Pri prvom použití DJI RS 4 je pre aktiváciu vyžadovaná aplikácia DJI Ronin.

1. Data boli merané porovnaním doby výdrže batérie u modelu DJI RS 4 vybaveného DJI RS BG70 High-Capacity Battery Grip a modelu DJI RS 4 vybaveného DJI RS BG21 Battery Grip. Doba prevádzky bola meraná vo vnútornom prostredí s teplotou 25 °C (77 °F) s gimbalom vyváženým
do vodorovného a nehybného stavu, pokiaľ úroveň nabitia batérie nedosiahla 3 % (pričom Battery grip napájal iba gimbal).
2. Po prepnutí medzi horizontálnym a vertikálnym snímaním je nutné gimbal znovu vyvážiť.
3. Ďalšie podrobnosti o kompatibilite kamer a objektívov nájdete na stránke Vyhľadávanie kompatibility radu Ronin.
4. DJI RS 4 Combo obsahuje DJI Focus Pro Motor. Pri samostatnej verzii sa motor predáva samostatne.
5. V porovnaní s DJI RS Focus Motor (2022).
6. Predáva sa samostatne.
7. Merané vo vnútornom prostredí s teplotou 25 °C (77 °F) s gimbalom vyváženým vo vodorovnom a nehybnom stave, pokiaľ úroveň nabitia batérie nedosiahne 3 % (pričom Battery grip napájal iba gimbal).
8. Merané vo vnútornom prostredí s teplotou 25 °C (77 °F).

Dodatočné parametre

Kategória: DJI RS 4 & RS 4 Pro
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

DJI je čínska technologická spoločnosť a aktuálny líder v oblasti dronov, fotoaparátov, pohonných systémov a stabilizátorov so sídlom v meste Shenzhen v provincii Guangdong.