DJI RS 3 Pro

Kód: CP.RN.00000219.01-EOL
739 € 615,83 € bez DPH
Predobjednávka
Môžeme doručiť do:
4.9.2024

DJI RS 3 Pro, rozširujúca výkonné funkcie radu Ronin, je pokročilou, komplexnou platformou rozšírenia kamier, ktorá tvorcom videí i profesionálnym tímom poskytuje koordinované riešenia pre natáčanie. S DJI RS 3 Pro nie je nič nemožné.

Detailné informácie

Podrobný popis

DJI-RS-3-PRO

Profesionálny design

Zvládne aj veľké užitočné zaťaženie

RS 3 Pro disponuje predĺženými ramenami osí z uhlíkových vlákien, vďaka čomu poskytuje viac priestoru pre vyváženie pre profesionálnych kamier, takže sa perfektne hodí pre kamery ako sú Sony FX6 alebo Canon C70 s objektívmi 24-70 mm f/2,8, čo rozširuje kreatívne možnosti.

Nová predĺžená spodná rýchloupínacia doštička[1] zaisťuje stabilnejšie upevnenie kamery a je vhodná na inštaláciu podpery objektívu pre bezpečnejšie uchytenie zostavy.

Aby bol proces vyvažovania jednoduchší, bol pridaný gombík na jemné doladenie osi náklonu, ktorý umožňuje presnejší pohyb kamery vpred alebo vzad, s presnosťou dokonca až na milimetre. Vďaka komponentom potiahnutým Teflonom® je možné RS 3 Pro vyvážiť s menším trením a nižším odporom, a to aj pri montáži ťažkých kamier.

Automatické zamykanie ôs

RS 3 Pro vám umožňuje začať natáčať rýchlo, aby ste nikdy nezmeškali jediný záber. Jednoducho stlačte a podržte tlačidlo napájania a všetky tri osi sa automaticky odomknú a rozbalia, čo vám umožní začať natáčať v priebehu niekoľkých sekúnd. Stlačte tlačidlo napájania raz a osi sa automaticky uzamknú a prejdú do režimu spánku, vďaka čomu bude prenos výrazne efektívnejší. Stlačte a podržte tlačidlo napájania a RS 3 Pro sa automaticky zloží a uzamkne.

RS3-Pro-Trans

Veľkokapacitné užitočné zaťaženie

Optimalizovaný konštrukčný dizajn RS 3 Pro zaisťuje, že jeho hmotnosť zostáva, rovnako ako u RS 2, iba 1,5 kg (to zahŕňa gimbal, batériový grip a dvojvrstvové rýchloupínacie doštičky), zatiaľ čo jeho nosnosť je robustných 4,5 kg, vďaka čomu poskytuje účinnú podporu v ľahkom tele.

Skontrolujte kompatibilitu kamery.

Bezdrôtové ovládanie uzávierky

Vďaka technológii Dual-Mode Bluetooth je RS 3 Pro schopný dosiahnuť efektívne a spoľahlivé bezdrôtové ovládanie uzávierky.[2] Po úvodnom spárovaní cez Bluetooth môžete ovládať natáčanie videa a zhotovovanie fotografií jednoduchým stlačením tlačidla nahrávania na stabilizátore. Predtým spárovaná kamera sa pri každom ďalšom použití automaticky znova pripojí, čo vám ušetrí čas.

Skontrolujte kompatibilitu kamery.

Okamžité prepínanie režimu

Jednoduchým posunutím nového prepínača Režimu Gimbal môžete prepínať medzi režimami Pan follow, Pan and Tilt follow a FPV. Pri režime FPV je možné tiež zvoliť medzi 3D Roll 360, Portrait alebo Custom, čo vám umožní pripraviť vaše vybavenie a rýchlo začať natáčať.

Čím väčší, tým lepší

Veľký, vstavaný 1,8-palcový plne farebný dotykový OLED displej zväčšuje veľkosť obrazovky o 28% v porovnaní s RS 2, takže nastavovanie parametrov, kontrola stavu snímania a zameriavanie sledovaných objektov je neuveriteľne pohodlné.[3] Vďaka prepracovanému užívateľskému rozhraniu je navyše každé nastavenie intuitívnejšie a presnejšie. OLED displej tiež ponúka vyšší jas ako obrazovka LCD pri RS 2, má nižšiu spotrebu energie a je lepší na vonkajšie použitie.

RS3-Pro-Display

Profesionálna stabilizácia

Elegantná konštrukcia z uhlíkových vlákien

Ramená RS 3 Pro sú skonštruované z vrstvených plátov nerezaných uhlíkových vlákien, rovnako ako to bolo u Ronin 2. Vďaka tomu sú ľahšie a pevnejšie ako materiál zo spájaných uhlíkových vlákien použitý u RS 2, čo zvyšuje pevnosť a znižuje hmotnosť, takže odolá ešte náročnejším prostrediam natáčanie.

Ďalší vývoj RS stabilizácie

Vďaka tretej generácii stabilizačných algoritmov RS poskytuje RS 3 Pro výrazne vyššiu stabilitu v akejkoľvek situácii. Dáta z laboratórnych vzoriek ukazujú, že RS 3 Pro poskytuje 20% zvýšenie stability oproti RS 2, bez námahy zvláda zábery z nízkych uhlov, natáčanie za behu alebo prepínanie medzi vysokými a nízkymi polohami.

Porovnanie dát testovanie stabilizácie

Získajte dokonale plynulé výsledky

Keď je aktivovaný režim SuperSmooth, RS 3 Pro zvýši krútiaci moment motora, aby sa ďalej zlepšila stabilizácia, a umožní tak zaobstarať stabilné zábery aj v situáciách s rýchlym pohybom alebo pri použití objektívov s ohniskovou vzdialenosťou ekvivalentnou 100 mm.

Profesionálne zaostrenie

LiDAR asistent

Pre uľahčenie ostrenia je u RS 3 Pro použitá technológia ostrenia LiDAR známa z Ronin 4D. Nový LiDAR Range Finder (RS) dokáže premietnuť 43 200 zameriavacích bodov na vzdialenosť 14 metrov.[4]

RS3-Pro-lidar

Je tiež vybavený vstavanou kamerou s ekvivalentnou ohniskovou vzdialenosťou 30 mm a širokým zorným poľom 70°, ktorý vyhovuje potrebám ostrenia vo väčšine situácií.

V porovnaní s konvenčnou technológiou ostrenia sa systém ostrenia LiDAR nemusí spoliehať na povrchovú štruktúru objektu. To je užitočné najmä v prostredí so slabým osvetlením alebo komplikovaných situáciách s viacerými objektmi a výsledkom je výnimočne stabilné zaostrenie.

Podporuje režimy Wide aj Mode. V režime Wide hľadáčik automaticky detekuje objekt a zaostrí. V režime Spot môžu používatelia objekt označiť ručne alebo naň kliknúť.

Úplne nový ostriaci motor

Motor DJI RS Focus Motor novej generácie (2022) poskytuje trikrát silnejší krútiaci moment (až 1 N·m) a znižuje hlučnosť o 50 %. To prináša plynulejšie ostrenie a znižuje vplyv na záznam zvuku. Má tiež rýchloupínaciu štruktúru, ktorá pre rýchlejšie použitie umožňuje jednoduchú montáž bez akýchkoľvek nástrojov.

Cinematický autofocus

Spojenie zaostrovacieho systému LiDAR Range Finder s novým zaostrovacím motorom okrem iného umožňuje používať cinematické automatické zaostrovanie na manuálnych objektívoch. Jedným stlačením tlačidla M na gimbale rýchlo a bez námahy prepnete medzi manuálnym ostrením a automatickým ostrením.

Po kalibrácii manuálnych objektívov je možné do zaostrovacieho motora uložiť niekoľko kalibračných profilov objektívov, takže nie je potrebné ich pred ďalším použitím znova kalibrovať. Niektoré filmové objektívy [5] je možné dokonca pripojiť priamo k zaostrovaciemu motoru pre automatické zaostrovanie bez nutnosti kalibrácie.

Užívatelia môžu tiež LiDAR Range Finder a zaostrovací motor pripojiť priamo ku kamere a pracovať s nimi nezávisle na gimbale, čo umožní automatické zaostrovanie na manuálnych objektívoch aj s externou batériou.[6]

ActiveTrack Pro

Sledovanie objektov pri sérii Ronin nebolo nikdy presnejšie a citlivejšie.

ActiveTrack Pre nové generácie môže priamo čítať snímky z kamery zabudovanej v LiDAR Range Finder bez toho, aby potreboval Ronin Image Transmitter (predtým známy ako Ronin RavenEye Image Transmitter). LiDAR Range Finder okrem toho obsahuje samostatne vyvinutý čip identický s čipom z Ronin 4D, ktorý zvyšuje výpočtový výkon ActiveTrack Pro viac ako 60-krát v porovnaní s ActiveTrack 3.0 na Ronin Image Transmitter.

RS3-Pro-Track

Pri použití ActiveTrack Pro môžete objekt priamo sledovať alebo označiť na dotykovej OLED obrazovke RS 3 Pro.[7] Latencia živého vysielania je znížená na iba 40 ms, teda o 60 % menej ako u vysielača Ronin Image Transmitter, čo umožňuje svižné sledovanie, aj keď sa objekt pohybuje rýchlo. Vďaka akcelerátoru neurónovej siete dokáže identifikovať a sledovať ciele, aj keď ich je veľa a sú ďaleko.

Profesionálny prenos videa

Rýchla montáž

RS 3 Pro je možné spárovať s úplne novým DJI Transmission a ponúknuť tak riešenie prispôsobené konkrétnemu natáčaniu. DJI Video Transmitter môže byť napájaný priamo z RS 3 Pro a je možné ho pohodlne namontovať na spodnú časť pomocou adaptéra, bez potreby ďalšej batérie, čo znižuje záťaž pre vaše ruky.

Bezdrôtový prenos s dlhým dosahom

O3 Pro Video Transmission umožňuje až 6km dosah[8] prenosu videa a zvuku s ultra nízkou latenciou, rovnako ako automatické frekvenčné preskakovanie medzi pásmami 2,4 GHz, 5,8 GHz a DFS, čo poskytuje pôsobivo stabilné a nerušené vzdialené monitorovanie.

Koordinované natáčanie

DJI High-Bright Remote Monitor podporuje živé vysielanie v rozlíšení 1080p/60fps, ale aj jeden vysielač s viacerými prijímačmi. V režime Control je možné súčasne použiť dva prijímače pre spoločné ovládanie gimbalu RS 3 Pro, ostrenie a parametrov kamery pre komplexný príjem, monitorovanie a ovládanie.

Profesionálne bezdrôtové ovládanie

Ovládanie gimbalu a ostrenie[9]

High-Bright Remote Monitor Diaľkový monitor s vysokým jasom je možné pre ovládanie gimbalu a presné zaostrovanie použiť s rukoväťou Ronin 4D Hand Grips, DJI Master Wheels alebo DJI Force Pro.

Je tiež vybavený vstavaným gyroskopickým senzorom, ktorý dokáže bez ďalšieho príslušenstva premeniť vzdialený monitor na samostatný pohybový ovládač pre RS 3 Pro na dosiahnutie zložitejších pohybov kamery z idúceho vozidla alebo na žeriave.

RS3-Pro-O3

Plynulé bezdrôtové ovládanie kamery

Keď je RS 3 Pro namontovaný na nosiče, ako je žeriav, cable cam alebo prísavný držiak vozidla, režim Mirror Control umožní bezproblémové bezdrôtové ovládanie odkiaľkoľvek na scéne. Tento režim umožňuje priame ovládanie základného menu bezzrkadloviek Sony[5] prostredníctvom vzdialeného monitora, to všetko bez nutnosti fotoaparát odpájať.

Profesionálny ekosystém

Rozsiahla rozšíriteľnosť

Vďaka dvom portom RSA/NATO a portu batérie je možné RS 3 Pro pripojiť k rôznemu príslušenstvu, ako sú Twist Grip Dual Handle, Tethered Control Handle a nová rukoväť DJI Briefcase Handle, takže flexibilne splnia rôzne požiadavky natáčania.

Riešenie pre akýkoľvek scenár

S protokolom DJI RS SDK môžu teraz výrobcovia tretích strán a jednotliví vývojári vytvárať prispôsobené riešenia pre RS 3 Pro. Či už natáčate z idúceho vozidla, so žeriavom alebo Steadicamom, s cable cam alebo sliderom, RS 3 Pro vám ponúkne komplexné riešenie natáčania a väčšie kreatívne možnosti.

 • Auto
 • Žeriav
 • Steadicam
 • Cable Cam
 • Slider

O DJI RS SDK

DJI RS SDK vytvára ekosystém spoločne s vývojármi.

dji-sdk

DJI RS SDK je vývojársky protokol, ktorý DJI poskytuje vývojárom a výrobcom hardvéru tretích strán, aby mohli DJI RS 3 Pro vybaviť ďalšími funkciami pre zložitejšie scenáre.

Typické vlastnosti

 • Nastavenie pozície gimbalu
 • Ovládanie rotácie gimbalu
 • Informácie o motore a postavení
 • Ovládanie ostrenia kamery a snímanie

Použitie

 1. Zostavte si virtuálny štúdiový systém, s ktorým môžete používať PC alebo konzolu na ovládanie RS 3 Pro. Podporuje aj online ovládanie viacerých gimbalov, čo umožňuje jednotlivým operátorom jednoducho spravovať niekoľko zariadení.
 2. Namontujte RS 3 Pro na slider a prepojte ich pomocou programovania pre štvorrozmerné ovládanie. Trať snímania si môžete prispôsobiť tak, aby ste bez námahy dosiahli výrazné pohyby kamery.

DJI RS SDK

DJI RS SDK je aktuálne k dispozícii iba v angličtine a čínštine. Pokiaľ máte požiadavky alebo otázky, navštívte prosím fórum DJI, kde nájdete ďalšie podrobnosti.

Ronin Image Transmitter[10]

RS 3 Pro podporuje dve oficiálne riešenia prenosu videa. Okrem DJI Transmission poskytuje Ronin Image Transmitter živé HD vysielanie, diaľkové ovládanie gimbalu a kamery, ActiveTrack 3.0, Force Mobile a mnoho ďalších funkcií, ktoré nezávislým kameramanom a malým tímom prinášajú komplexné monitorovanie a ovládanie.

Nová Briefcase Handle[10]

Prepracovaná rukoväť Briefcase Handle je pre pohodlné skladovanie skladacia a je dodávaná s novou ergonomickou rukoväťou, ktorá uľahčuje a urýchľuje inštaláciu a prepínanie do režimu Briefcase. Vstavaný adaptér a montážne otvory 1/4"-20 je možné pre uľahčenie natáčania pripojiť k externým monitorom, vďaka čomu bude pohyb kamery pri nízkom uhle intuitívnejší.

V balení

rs-3-pro

Poznámky:

1. K dispozícii iba pri nákupe kombá.
2. Podrobné informácie o podporovaných modeloch kamier nájdete v zozname kompatibilných kamier.
3. Vyžaduje sa pre použitie s LiDAR Range Finder (RS) alebo Ronin Image Transmitter.
4. Testované v prostredí bez jasných svetiel. Za normálnych podmienok snímania je detekčná vzdialenosť ľudských objektov 7 metrov.
5. Podrobné informácie o podporovaných modeloch kamier nájdete v technickom liste.
6. Pri použití s ​​RS 3 Pro je stále potrebná kalibrácia manuálnych objektívov.
7. Použiteľné iba vo svetlých prostrediach s predmetmi, ktoré majú rozlíšiteľné vlastnosti a/alebo povrchovú textúru.
8. Merané v režime Control s vyhovením FCC v štandardnom prostredí bez rušenia.
9. High-Bright Remote Monitor, Ronin 4D Hand Grips, DJI Master Wheels a DJI Force Pro sa predávajú samostatne.
10. Dostupné prostredníctvom nákupu kombá alebo samostatného nákupu.

Dodatočné parametre

Kategória: DJI RS 3 Pro
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

DJI je čínska technologická spoločnosť a aktuálny líder v oblasti dronov, fotoaparátov, pohonných systémov a stabilizátorov so sídlom v meste Shenzhen v provincii Guangdong.