Mena
EUR
Jazyk
Slovenčina

Aký dron kúpiť do 100 €?

Posledná aktualizácia: 8. 5. 2022

Skôr ako sa rozhodnete pre kúpu dronu, je dobré poznať základné parametre, ktoré pri kúpe je dobré sledovať a tiež si dať otázku, na čo daný dron chcem využívať. Nie je totiž dron ako dron.

Ak ste začiatočník alebo nenáročný používateľ a dron by ste si chceli kúpiť skôr za účelom zábavy alebo na skúšku, či vás vôbec lietanie chytí, nemusíte do neho investovať na začiatku veľké peniaze.

Cenovo najdostupnejšie modely dronov si viete zaobstarať už za pár desiatok EUR. Je ale potrebné brať do úvahy to, že lacnejšie modely sú kompromisom medzi cenou a výkonom. Zväčša majú výdrž pár minút, sú menších rozmerov a buď nemajú kameru alebo majú kamerku s nízkym rozlíšením. Väčšina modelov má v balení aj diaľkový ovládač, takže ich je možné jednoducho ovládať vo vzduchu.  

Čo sledovať pri kúpe dronu? 

  • Overená značka dronu, napríklad Syma či Tello
  • Dostupné náhradné diely, najmä batérie
  • Lokalizované návody na používanie
  • Overený predajca, od ktorého dron kupujete

V najnižšej cenovej kategórii nájdete niekoľko atraktívnych modelov dronov, najmä od overeného výrobcu Syma, ktorý sa dlhodobo špecializuje práve na cenovo dostupné modely. Syma ponúka k svojím dron množstvo náhradných dielov či náhradné batérie.

Syma X20: 29 EUR

syma-x20

V tomto prípade je model X20 skutočne mini kvadrokoptérou. Rozpätie ramien dronu je len niečo málo vyše 10 cm, takže s týmto dronom môžete bez problémov lietať najmä v interiéri. Pomôže vám k tomu priamo pribalená ochrana na vrtuľky, ktorá bráni jeho poškodeniu pri strete s prekážkou a výrazne tak môže predĺžiť jeho životnosť – najmä ak ho pilotujú deti. Dron sa dodáva s batériou a diaľkovým ovládačom, cez ktorý ovládate jeho pohyby. Syma X20 nedisponuje kamerou, takže je skôr vhodný na nenáročne poletovanie. Výdrž batérie je na úrovni 4 – 7 minút. 

Kúpte si dron Syma X20 v DroneRepublic.sk za 29 EUR: https://www.dronerepublic.sk/syma-x20/ 

Syma X20W: 59 EUR 

syma-x20w

Syma X20W je praktický totožná s modelom Syma X20, navyše však disponuje HD kamerkou pre zachytávanie videa a zhotovovanie fotiek. Kamerka prenáša živý obraz do mobilného telefónu cez Wi-Fi, takže s aplikáciou Syma si môžete poletovať doma aj vonku a vidieť to, čo vidí kamerka dronu umiestnená vpredu. Dosah dronu je asi 20 metrov. V tomto prípade ide určite o najlepší dron v tejto cene. Batéria vás vo vzduchu udrží na 4 – 7 minút. 

Kúpte si dron Syma X20W v DroneRepublic.sk za 59 EUR: https://www.dronerepublic.sk/syma-x20w/

Syma X5C: 65 EUR

X5C

Syma X5S je rozmerovo väčší model – nejde teda o mini dron ako v prípade vyššie spomenutých modelov. Väčšie rozmery prinášajú výhodu najmä pri lietaní v exteriéri, kde dron lepšie odoláva vetru. Syma X5S disponuje tiež ochranou vrtúľ a v prípade, že vrtuľa príde do kontaktu s prekážkou, riadiaca jednotka motory hneď vypne. Model disponuje kamerou s prenosom videa a batériou s výdržou 7 minút. Dolet dronu sa predlžuje do cca 70 metrov.

Kúpte si dron Syma X5C v DroneRepublic.sk za 65 EUR: https://www.dronerepublic.sk/syma-x5c/ 

Syma X22W: 69 EUR

syma-x20w

Mini kvadrokoptéra s vynikajúcimi letovými vlastnosťami je konštruovaná pre pokojné lietanie a pre natáčanie videa a zhotovovanie fotografií. Vďaka 6-osovému gyroskopu a barometrického čidlu je model veľmi stabilný. Konštrukcia z kvalitného pružného plastu chráni všetky časti modelu proti poškodeniu. Dron vydrží vo vzduchu asi 5 minút a jeho dolet je 70 metrov. Model má aj funkciu 3D FLIP, ktorá po stlačením jedného tlačidla vykoná dokonalý premet dronu. O zábavu je tak postarané.

Kúpte si dron Syma X22W v DroneRepublic.sk za 69 EUR: https://www.dronerepublic.sk/syma-x22w/

Ryze Tello: 109 EUR

4920-4_ryze-tech-tello

Dron Ryze Tello je na trhu už nejaký ten rok, takže ide o kvalitný overený výrobok a jeden z najpopulárnejších dronov vôbec. Dron ponúka prenos videa zo svojej HD kamery do mobilného telefónu a vo vzduchu vydrží maximálne 13 minút. Môžete s ním zhotovovať fotky v rozlíšení 5 MPx. Vďaka pokročilým akrobatickým funkciám vie Tello vykonať rôzne premety či obraty len stlačením tlačidla. Dron v základnom balení neobsahuje ovládač, takže sa ovláda len pomocou smartfónu. V prípade záujmu ale je možné dokúpiť dodatočný diaľkový ovládač.

Kúpte si dron Ryze Tello v DroneRepublic.sk za 109 EUR: https://www.dronerepublic.sk/ryze-tech-tello

Zaujal vás tento článok? Čoskoro zverejníme ďalší článok s tipmi na drony do 500 EUR, do 1 000 EUR a do 2 000 EUR.