Mena
EUR
Jazyk
Slovenčina

Aký dron kúpiť do 500 €?

Posledná aktualizácia: 7. 12. 2022

V našom minulom článku sme sa venovali tipom na drony do 100 €. V tejto kategórii sú skôr hračky, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov alebo nenáročných pilotov. V dnešnom článku sa pozrieme na cenovo drahšie modely do sumy 500 €, ktoré už toho dokážu omnoho viac a majú tiež vybavenie porovnateľné s tými najšpičkovejšími modelmi na trhu.

V tejto cene si už viete zakúpiť dron aj so 4K kamerou, dobrým dosahom, dobrou výdržou na batériu a pokročilými funkciami, ako sú GPS, pozičnými senzormi či inteligentnými funkciami na vytvorenie automatizovaných záberov. Ukážeme si znovu niekoľko vybraných dronov, ktoré by sme odporúčali v rôznej cenovej relácii.

Čo sledovať pri kúpe dronu? 

  • Overená značka dronu, napríklad Syma či DJI
  • Dostupné náhradné diely, najmä batérie či vrtule
  • Lokalizované návody na používanie v SK alebo CZ jazyku
  • Overený predajca, od ktorého dron kupujete

V nižšej cenovej kategórii nájdete opäť niekoľko atraktívnych modelov dronov, najmä od overeného výrobcu Syma, ktorý sa dlhodobo špecializuje práve na cenovo dostupné modely. Syma ponúka k svojím dron množstvo náhradných dielov či náhradné batérie. V cene od 300 € sa už dá kúpiť aj skvelý dron od DJI, ktoré sú známe svojimi spičkovými modelmi s bohatými funkciami a skvelými parametrami.

Syma X8 Pro: 189 EUR

X8Pro

Syma X8 Pro je kvadrokoptéra disponujúca vynikajúcimi letovými vlastnosťami, konštruovaná pre pokojné lietanie vonku, v miestnostiach, halách, pre natáčanie video snímok a zhotovovanie fotografií. Vďaka 6-osému gyroskopu, barometrickému snímaču a modulu GPS je model veľmi stabilný a umožňuje tak obstaranie záznamov vo vysokej kvalite. Kamera disponuje rozlíšením videa 720 x 480 pixelov a 1 MPX pre fotografie a je vybavená WiFi prenosom na mobilný telefón. Výdrž batérie dronu je okolo 9 minút a dolet do 170 metrov.

Kúpte si dron Syma X8 Pro v DroneRepublic.sk za 189 EUR: https://www.dronerepublic.sk/syma-x8-pro/

Tello Edu: 159 EUR

Dron Tello Edu je možné programovať pomocou 3 programovacích jazykov - Scratch, Swift a Python. Nové SDK 2.0 vám umožňuje využívať viac funkcií umelej inteligencie ako napríklad rozoznávanie predmetov, sledovanie, 3D rekonštrukcie pomocou programovania, počítačové zobrazenie a technológie hĺbkového učenia. Podložky Mission, ktoré sú súčasťou balenia, umožňujú zábavné využitie napríklad na akrobaciu, let vo formácii a podobne. Ďalšie informácie

Kúpte si dron Tello Edu v DroneRepublic.sk za 159 EURhttps://www.dronerepublic.sk/ryze-tech-tello--edu-/ 

Robomaster TT: 259 EUR

DJI RoboMaster TT je dron s 5 MPx HD kamerou určený na výučbu. Vyvíja ho DJI Education, aby znížilo vstupnú hranicu pre robotiku a vývoj umelej inteligencie. Robomaster TT má 5 MPx HD kameru a nový 5,8-GHz Wi-Fi modul. Novo pridaný infračervený snímač ToF, modul s otvoreným zdrojom ESP32 a ďalšie programovateľné moduly uľahčujú študentom vývoj rôznych aplikácií.

Kúpte si dron Robomaster TT v DroneRepublic.sk za 259 EURhttps://www.dronerepublic.sk/dji-robomaster-tt-2/ 

DJI Mini 2: 459 EUR

1242-1_dji-mini-2

DJI Mini 2 je nástupca modelu DJI Mavic Mini. Ide o jeden z najnovších modelov od výrobcu DJI a celkovo jeden z najpopulárnejších modelov. DJI Mini 2 podporuje spohľalivý prenos HD videa až na 6 km a má vynikajúce funkcie proti rušeniu signálu. Fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx prináša pôsobivý obsah. Spolu so 4K / 30fps videom a 3-osovým motorizovaným gimbalom zaisťuje Mini 2 ohromujúcu kvalitu obrazu. Spoľahnúť sa môžete aj na výdrž batérie do 31 minút a vysokú odolnosť voči vetru. Model ale nedisponuje funkciou na aktívne sledovanie objektov v pohybe.

Kúpte si dron DJI Mini 2 v DroneRepublic.sk za 459 EURhttps://www.dronerepublic.sk/dji-mini-2/ 

Prípadne dávame do pozornosti aj verziu Fly More Combo za cenu 599 EUR: https://www.dronerepublic.sk/dji-mini-2-fly-more-combo/ 

Verzia Combo obsahuje v balení ďalšie 2 batérie, množstvo náhradných vrtúľ, nabíjačku na 3 batérie, prenosný obal na dron a mnoho ďalšieho.

Zaujal vás tento článok? Čoskoro zverejníme ďalší článok s tipmi na špičkové drony do 2 000 EUR.