Mena
EUR
Jazyk
Slovenčina

Aký dron kúpiť do 500 €?

Posledná aktualizácia: 8. 5. 2022

V našom minulom článku sme sa venovali tipom na drony do 100 €. V tejto kategórii sú skôr hračky, ktoré sú vhodné pre začiatočníkov alebo nenáročných pilotov. V dnešnom článku sa pozrieme na cenovo drahšie modely do sumy 500 €, ktoré už toho dokážu omnoho viac a majú tiež vybavenie porovnateľné s tými najšpičkovejšími modelmi na trhu.

V tejto cene si už viete zakúpiť dron aj so 4K kamerou, dobrým dosahom, dobrou výdržou na batériu a pokročilými funkciami, ako sú GPS, pozičnými senzormi či inteligentnými funkciami na vytvorenie automatizovaných záberov. Ukážeme si znovu niekoľko vybraných dronov, ktoré by sme odporúčali v rôznej cenovej relácii.

Čo sledovať pri kúpe dronu? 

  • Overená značka dronu, napríklad Syma či DJI
  • Dostupné náhradné diely, najmä batérie či vrtule
  • Lokalizované návody na používanie v SK alebo CZ jazyku
  • Overený predajca, od ktorého dron kupujete

V nižšej cenovej kategórii nájdete opäť niekoľko atraktívnych modelov dronov, najmä od overeného výrobcu Syma, ktorý sa dlhodobo špecializuje práve na cenovo dostupné modely. Syma ponúka k svojím dron množstvo náhradných dielov či náhradné batérie. V cene od 300 € sa už dá kúpiť aj skvelý dron od DJI, ktoré sú známe svojimi spičkovými modelmi s bohatými funkciami a skvelými parametrami.

Syma X8 Pro: 189 EUR

X8Pro

Syma X8 Pro je kvadrokoptéra disponujúca vynikajúcimi letovými vlastnosťami, konštruovaná pre pokojné lietanie vonku, v miestnostiach, halách, pre natáčanie video snímok a zhotovovanie fotografií. Vďaka 6-osému gyroskopu, barometrickému snímaču a modulu GPS je model veľmi stabilný a umožňuje tak obstaranie záznamov vo vysokej kvalite. Kamera disponuje rozlíšením videa 720 x 480 pixelov a 1 MPX pre fotografie a je vybavená WiFi prenosom na mobilný telefón. Výdrž batérie dronu je okolo 9 minút a dolet do 170 metrov.

Kúpte si dron Syma X8 Pro v DroneRepublic.sk za 189 EUR: https://www.dronerepublic.sk/syma-x8-pro/

DJI Mini SE: 299 EUR 

djiminise

DJI Mini SE je dron, ktorý má takmer všetko, čo potrebujete na hobby lietanie. Model disponuje stabilizovanou kamerou s rozlíšením 2,7K (kvalita medzi Full HD a 4K), výdržou batérie na jedno nabitie do 30 minút, podporou satelitných pozičných systémov, diaľkovým ovládačom pre ovládanie dronu a dolet do 2 km, a tiež systémom pre automatický návrat domov v prípade napríklad straty signálu (funkcia sa dá zapnúť aj manuálne na ovládači). Dron je tiež vybavený pokročilými inteligentnými funkciami ako Dronie či Circle, kedy za vás urobí skvelé zábery bez námahy. V režime Šport si zase môžete užiť vyššiu rýchlosť dronu pre ešte väčšiu zábavu. Verzia Fly More Combo za 399 EUR navyše obsahuje napríklad spolu 3 batérie, prenosnú tašku či nabíjačku na 3 batérie. 

Kúpte si dron DJI Mini SE v DroneRepublic.sk za 299 EURhttps://www.dronerepublic.sk/dji-mini-se-3/ 

Verzia DJI Mini SE Fly More Combo za 499 EUR: https://www.dronerepublic.sk/dji-mini-se-fly-more-combo/ 

Verzia Combo obsahuje v balení ďalšie 2 batérie, množstvo náhradných vrtúľ, nabíjačku na 3 batérie, prenosný obal na dron a mnoho ďalšieho. DroneRepublic.sk odporúča práve verziu Fly More Combo.

DJI Mini 2: 459 EUR

1242-1_dji-mini-2

DJI Mini 2 je nástupca modelu DJI Mavic Mini. Ide o jeden z najnovších modelov od výrobcu DJI a celkovo jeden z najpopulárnejších modelov. DJI Mini 2 podporuje spohľalivý prenos HD videa až na 6 km a má vynikajúce funkcie proti rušeniu signálu. Fotoaparát s rozlíšením 12 Mpx prináša pôsobivý obsah. Spolu so 4K / 30fps videom a 3-osovým motorizovaným gimbalom zaisťuje Mini 2 ohromujúcu kvalitu obrazu. Spoľahnúť sa môžete aj na výdrž batérie do 31 minút a vysokú odolnosť voči vetru. Model ale nedisponuje funkciou na aktívne sledovanie objektov v pohybe.

Kúpte si dron DJI Mini 2 v DroneRepublic.sk za 459 EURhttps://www.dronerepublic.sk/dji-mini-2/ 

Prípadne dávame do pozornosti aj verziu Fly More Combo za cenu 599 EUR: https://www.dronerepublic.sk/dji-mini-2-fly-more-combo/ 

Verzia Combo obsahuje v balení ďalšie 2 batérie, množstvo náhradných vrtúľ, nabíjačku na 3 batérie, prenosný obal na dron a mnoho ďalšieho.

Zaujal vás tento článok? Čoskoro zverejníme ďalší článok s tipmi na špičkové drony do 2 000 EUR.