DJI Zenmuse L2

Kód: DJI1367C
12 799 € 10 665,83 € bez DPH
Na sklade u dodávateľa
Môžeme doručiť do:
25.7.2024

Zenmuse L2 integruje rámový LiDAR, samostatne vyvinutý vysoko presný IMU systém a 4/3 CMOS RGB mapovaciu kameru, ktorá poskytuje letovým platformám DJI presnejšie, efektívnejšie a spoľahlivejšie získavanie geopriestorových dát. Pri použití s DJI Terra prináša riešenie na kľúč pre zber 3D dát a vysoko presné následné spracovanie. Vhodný pre DJI M300 a DJI M350 RTK.

Detailné informácie

Podrobný popis

L2-funkcie

Rozdiel medzi DJI L1 a DJI L2

Výkon LiDAR sa zlepšil na približne pätinu veľkosti bodu L1, keď je objekt alebo oblasť 100 m od LiDAR. Schopnosť penetrácie LiDAR sa výrazne zvýšila a zlepšil sa jeho dosah detekcie aj presnosť. Veľkosť pixelov RGB kamery sa zväčšila o 89 % v porovnaní s 2,4 × 2,4 μm L1. Presnosť IMU sa zlepšila na 0,05° (v reálnom čase) a 0,025° (následné spracovanie). LiDAR podporuje laserový diaľkomer (RNG).

Integrované riešenie LiDAR

Vďaka svojmu výkonnému hardvéru môže L2 umožniť presné skenovanie zložitých predmetov v rozšírenom rozsahu a rýchlejšie získavanie mračna bodov. Počas prevádzky môžu používatelia prezerať, prehrávať a spracovávať modely mračna bodov na mieste pomocou správ o kvalite úloh generovaných DJI Terra, ktoré ponúkajú jednoduché riešenie na jednom mieste na zlepšenie celkovej efektivity. To umožňuje používateľom dosiahnuť vysoko presné výsledky mračna bodov s následným spracovaním na jednom mieste.

Vysoká presnosť

Kombináciou GNSS a vysoko presného vlastného IMU dosahuje toto riešenie vertikálnu presnosť 4 cm a horizontálnu presnosť 5 cm. [1]

Výnimočná účinnosť

Je pripravený na prácu hneď po zapnutí a dokáže zbierať geopriestorové aj RGB údaje z oblasti s rozlohou 2,5 km2 v jednom lete. [2]

Intuitívna obsluha

V spojení s Matrice 350 RTK a DJI Terra ponúka L2 riešenie na kľúč, ktoré sa jednoducho používa a znižuje prevádzkový prah.

Rámový LiDAR

Zvýšenie rozsahu detekcie o 30 % [5]

L2 dokáže detegovať od 250 metrov pri 10 % odrazivosti a 100 klx, [3] a až 450 metrov pri 50% odrazivosti a 0 klx.[3] Typická prevádzková nadmorská výška teraz dosahuje až 120 metrov, čo výrazne zvyšuje prevádzkovú bezpečnosť a efektivitu.

Menšie laserové škvrny, hustejšie oblaky bodov

So zníženou veľkosťou miesta 4 × 12 cm @ 100 m, iba pätinou veľkosti L1, L2 nielen deteguje menšie objekty s väčším množstvom detailov, ale dokáže preniknúť aj do hustejšej vegetácie a generovať presnejšie digitálne modely nadmorskej výšky (DEM).

zenmuse-L2-1

Podporuje 5 returnov

V oblastiach s hustou vegetáciou môže L2 zachytiť viac bodov pod listami.

Efektívna rýchlosť mračna bodov: 240 000 bodov/s

V jedno aj viacnásobnom návratovom režime môže L2 dosiahnuť maximálnu rýchlosť vyžarovania mračna bodov 240 000 bodov za sekundu, čo umožňuje získať viac údajov mračna bodov v danom časovom rámci.

Dva režimy skenovania

L2 podporuje dva režimy skenovania, čo používateľom ponúka flexibilitu na základe ich požiadaviek na úlohy. V režime opakovaného skenovania môže LiDAR L2 dosiahnuť rovnomernejšie a presnejšie mračná bodov a zároveň splniť požiadavky na vysoko presné mapovanie. V režime neopakovateľného skenovania ponúka hlbší prienik pre viac štrukturálnych informácií, vďaka čomu je vhodný na kontrolu elektrického vedenia, lesnícke prieskumy a iné scenáre.

Rámový dizajn

Konštrukcia založená na snímkach má za následok efektívnu dátovú rýchlosť mračna bodov až 100 %. Spolu s trojosovým gimbalom prináša viac možností do prieskumných scenárov.

Vysoko presný systém IMU

Vylepšená presnosť

Samostatne vyvinutý vysoko presný systém IMU v kombinácii s polohovacím systémom RTK dronu na fúziu údajov počas následného spracovania poskytuje L2 prístup k vysoko presným informáciám o absolútnej polohe, rýchlosti a polohe. Okrem toho vylepšená adaptabilita systému IMU na okolité prostredie zlepšuje prevádzkovú spoľahlivosť a presnosť L2.

 • Presnosť YAW [6]: Reálny čas: 0,2°, následné spracovanie: 0,05°
 • Presnosť Pitch/Roll [6]: Reálny čas 0,05°, následné spracovanie 0,025°

c42e4348c4e5007593dd6063825d06e5@origin

Žiadne zahrievanie IMU

Výkon systému IMU bol výrazne vylepšený a je pripravený na použitie hneď po zapnutí. A dron je tak pripravený začať s úlohami okamžite, keď je RTK v stave FIX, čím poskytuje optimalizovaný zážitok v teréne.

RGB mapovacia kamera

4/3 CMOS, mechanická uzávierka

Veľkosť pixelov sa zväčšila na 3,3 μm a efektívne pixely teraz dosahujú 20 MPx, čo má za následok výrazné zlepšenie celkového zobrazovania, ako aj obohatenie detailov mračna bodov v skutočných farbách. Minimálny interval fotografovania bol znížený na 0,7 sekundy. Mapovacia kamera má počet uzávierok až 200 000-krát, čo ďalej znižuje prevádzkové náklady. Keď nie je potrebné zhromažďovanie mračna bodov, RGB kamera môže stále robiť fotografie a videá alebo zbierať obrázky na mapovanie viditeľného svetla.

Vylepšená prevádzka a ovládanie

 • Rôznorodý let / Typy trás: Podporuje typy trasových bodov, oblastí a lineárnych trás na spracovanie geodetických úloh v rôznych prostrediach.
 • Point Cloud Live View: Počas prevádzky DJI Pilot 2 podporuje tri režimy zobrazenia – RGB, mračno bodov a zobrazenie mračna bodov/RGB vedľa seba, čím sa prevádzkové výsledky prezentujú intuitívnym spôsobom. Aktivácia RNG (Laser Rangefinder) umožňuje prístup k informáciám o vzdialenosti medzi modulom LiDAR a objektom v strede FOV, čím sa zvyšuje bezpečnosť letu. Podporuje tiež štyri režimy sfarbenia mračna bodov v reálnom čase – odrazivosť, výška, vzdialenosť a RGB.
 • Model mračna bodov / Prehrávanie a zlučovanie: Po operácii je možné si priamo v albume pozrieť 3D model mračna bodov [7]. 3D modely mrakov bodov viacerých letov možno tiež zlúčiť, čo umožňuje rozhodovanie o prevádzkovej kvalite na mieste.
 • Automaticky generovaná úloha / správa o kvalite: Po zbere údajov z mračna bodov aplikácia DJI Pilot 2 automaticky vygeneruje správu o kvalite úlohy [8], aby operátori mohli kontrolovať prevádzkové výsledky v reálnom čase a na mieste, vďaka čomu bude práca v teréne citlivejšia a bez starostí.
 • PPK Solution: V zložitých prevádzkových prostrediach môžu používatelia nastaviť základňové stanice RTK pred operáciou, aby sa preventívne vyhli strate údajov RTK v dôsledku rušenia, odpojenia prenosu videa alebo iných problémov. Po operácii importujte originálne súbory do DJI Terra, aby ste použili proces PPK (post-processing kinematic) na prestavbu vysoko presných modelov.
 • Spracovanie jedným kliknutím v DJI Terra: Dosiahnite efektívne a spoľahlivé jednorazové následné spracovanie pri importovaní údajov z cloudu bodov do DJI Terra. Vytvorte 3D model mračna bodov v štandardnom formáte jediným kliknutím na výpočet trajektórie mračna bodov a optimalizáciu presnosti. Po klasifikácii zemného bodu pomocou typu zemného bodu môže byť výstup DEM. Kvalitu mračna bodov je možné analyzovať pomocou funkcie kontroly a kontroly presnosti.

Aplikačné scenáre

V koordinácii s letovými platformami DJI Enterprise a DJI Terra možno Zenmuse L2 použiť na prieskum a mapovanie krajiny, elektrinu, lesníctvo a správu infraštruktúry, ako aj iné scenáre.

 • Zememeračstvo a mapovanie
 • Manažment elektrickej siete
 • Obhospodarovanie lesov
 • Manažment infraštruktúry

aplikacne-scenare-l2

Kompatibilita

Zenmuse L2 je kompatibilný s Matrice 350 RTK a Matrice 300 RTK a podporuje iba DJI RC Plus (k Matrice 300 je potrebné zakúpiť extra) ako diaľkový ovládač. Pred použitím aktualizujte firmvér lietadla a diaľkového ovládača na najnovšiu verziu. Aby ste zaistili presnosť mapovania, uistite sa, že L2 je namontovaný na jedinom gimbal konektore smerujúcom nadol s káblom pripojeným k pravému portu USB-C (keď je otočený smerom k lietadlu).

Poznámky

 1. Merané za nasledujúcich podmienok v laboratórnom prostredí DJI: Zenmuse L2 namontovaný na Matrice 350 RTK a zapnutý. Použitie Area Route DJI Pilot 2 na plánovanie trasy letu (s povolenou kalibráciou IMU). Použitie opakovaného skenovania s RTK v stave FIX. Relatívna výška bola nastavená na 150 m, rýchlosť letu na 15 m/s, sklon kardanu na -90° a každý priamy úsek trasy letu bol menší ako 1500 m. Pole obsahovalo objekty so zjavnými uhlovými vlastnosťami a využívalo odkryté kontrolné body na tvrdom povrchu, ktoré zodpovedali modelu difúzneho odrazu. DJI Terra bola použitá na následné spracovanie s povolenou presnosťou Optimize Point Cloud Accuracy. Za rovnakých podmienok, keď nie je aktivovaná funkcia Optimize Point Cloud Accuracy, je vertikálna presnosť 4 cm a horizontálna presnosť 8 cm.
 2. Merané so Zenmuse L2 namontovaným na Matrice 350 RTK s rýchlosťou letu 15 m/s, výškou letu 150 m, mierou bočného prekrytia 20 %, povolenou kalibráciou IMU, vypnutou optimalizáciou výšky a vypnutým sledovaním terénu.
 3. Uvedené údaje sú typické hodnoty. Merané pomocou plochého objektu s veľkosťou väčšou ako je priemer laserového lúča, kolmým uhlom dopadu a atmosférickou viditeľnosťou 23 km. V prostredí so slabým osvetlením môžu laserové lúče dosiahnuť optimálny rozsah detekcie. Ak laserový lúč zasiahne viac ako jeden objekt, celkový výkon laserového vysielača sa rozdelí a dosiahnuteľný dosah sa zníži. Maximálny dosah detekcie je 500 m.
 4. Po zapnutí IMU nevyžaduje zahrievanie; používatelia však musia počkať, kým bude dron RTK v stave FIX, aby mohol lietať a pracovať.
 5. Vypočítané porovnaním so Zenmuse L1.
 6. Merané za nasledujúcich podmienok v laboratórnom prostredí DJI: Zenmuse L2 namontovaný na Matrice 350 RTK a zapnutý. Použitie Area Route DJI Pilot 2 na plánovanie trasy letu (s povolenou kalibráciou IMU). RTK v stave FIX. Relatívna výška bola nastavená na 150 m, rýchlosť letu na 15 m/s, sklon kardanu na -90° a každý priamy úsek trasy letu bol menší ako 1500 m.
 7. 3D modely sú spracované riedkym znázornením.
 8. Podporuje len vytváranie správ o kvalite trasových bodov, oblastí a lineárnych úloh.

Dodatočné parametre

Kategória: DJI Matrice 350 RTK
Záruka: 2 roky

DJI Zenmuse L2: Prvé použitie

DJI Zenmuse L2: Všetko, čo potrebujete vedieť

Predstavenie DJI Zenmuse L2

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: