Zephyr - Padák pre DJI Matrice 300 RTK

Kód: Z-M300A
1 499 € 1 249,17 € bez DPH
Na objednávku
Môžeme doručiť do:
27.8.2024

Jednoduchá súprava padáka Zéphyr M300 pre dron DJI Matrice 300 RTK vám umožní zabezpečiť vaše lety a spomaliť pádovú rýchlosť vášho Matrice 300 RTK v prípade problémov, jednoducho požiadaním o vypnutie motorov a nasadením padáka. pomocou samostatného diaľkového ovládača. Máte na výber medzi internými alebo externými ističmi. Možnosť jednoduchého a rýchleho odstránenia padáka z vášho dronu, najmä počas scenára S2.Verzia bez externého spínača pre vypnutie dronu v prípade aktivácie padáka. Padák je vyrábaný vo Francúzsku. DroneRepublic.sk je autorizovaným predajcom padákov a príslušenstva Dronavia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Najľahší padákový systém na trhu: hmotnosť iba 450 gramov!

Základná súprava padáka obsahuje ultrarýchly systémCO2 odpaľovania padáka, ako aj vyhradené autonómne diaľkové ovládanie s 30 hodinami autonómie (na pripojenie k inteligentnému ovládaču).

Padák je dostupný aj v súprave schválenej DGAC S2 S3 s vnútorným ističom (na inštaláciu u výrobcu) alebo externým (na vloženie medzi batériu a dron). Každá verzia ističa obsahuje zvukový alarm a podporu na napájanie a nabíjanie padáka, keď je dron zapnutý.

Najľahší padákový systém na vypínanie motora na svete!

Súprava padákov + vnútorný istič je najľahšie dostupné riešenie na trhu s celkovou hmotnosťou iba 455 gramov. Zachováva najdôležitejšiu kapacitu nákladu pre DJI M300 v scenári S3: 1,25 kg dostupného užitočného zaťaženia! V scenári S2 sa maximálna možná hmotnosť zvýši na 2,25 kg.

Upozorňujeme, že pri ekvivalentnom užitočnom zaťažení je čas letu s padákom Zéphyr dlhší ako s iným padákovým systémom.

Vnútorný istič je možné nainštalovať priamo do dronu výrobcom padáku. Operácia je reverzibilná, neupravuje dron a umožňuje zachovať záruku výrobcu DJI. Modul zvukového alarmu sa pripája do konektoru USB-C pod dronom.

Istič možno použiť samostatne, bez padáka, aby sa zvýšilo dostupné zaťaženie a čas letu pre scenár S2. Užitočné zaťaženie Matrice 300 v scenári S2 sa v tejto konfigurácii zvyšuje na 2,7 kg!

Ultra rýchle nastavenie systému

Padák, ktorý je pripevnený k 4 horným závitom dronu, je možné rozobrať za menej ako minútu. K dispozícii je voliteľná konzola na pripevnenie pod dron pri použití horného modulu.

Súpravu s externými ističmi je tiež možné rozobrať v priebehu niekoľkých sekúnd. Moduly ističov sa jednoducho vložia medzi batérie a dron. Ich súčasťou je priamo zvukový alarm. Ich hmotnosť je 200 g.

Všetky prvky súpravy je možné uložiť do originálneho kufríka dodávaného spoločnosťou DJI s dronom.

Najrýchlejší, najspoľahlivejší a najefektívnejší systém CO2

Systém odpaľovania CO2 na padáku Zéphyr je overený a používaný väčšinou francúzskych pilotov dronov už viac ako 5 rokov. Početné po sebe idúce testy a vylepšenia priniesli tento systém na úroveň spoľahlivosti, ktorá sa predtým na padáku s dronom nedosiahla.

Stlačený plyn (60 barov!) sa uvoľní v zlomku sekundy, aby sa vyhodilo padákové plátno z obalu. Uvoľnený prebytočný plyn (každá kazeta obsahuje niekoľko desiatok litrov) sa používa na urýchlenie nasadenia plachiet a minimalizáciu straty výšky pri spustení padáka.

Systém je možné resetovať v priebehu niekoľkých sekúnd. Náplň CO2 je jediný spotrebný materiál, ktorý je potrebné v systéme po nasadení vymeniť a kazeta stojí len pár eur.

Na jednoplátnovom padákovom systéme Zéphyr M300 systém vyhadzovania CO2 umožňuje vyvrhnutie a otvorenie plátna len za 1,2 s, čo zodpovedá strate nadmorskej výšky 15 m z počiatočnej rýchlosti pádu asi 6 m/s.

Najľahšie, najstabilnejšie a najúčinnejšie kryty padákov pre drony

Nové látky PARA² používané v padákových systémoch Zéphyr sú výsledkom 3-ročného vývoja. Ich inovatívny ultraľahký dizajn a jedinečný dizajn poskytujú tkaninám PARA² vynikajúcu účinnosť a stabilitu. Na systémoch s jedným plátnom je miera klesania znížená na minimum vzhľadom na plochu plátna. Pri použití v pároch sa tkaniny PARA² navzájom nerušia a optimalizujú celkovú rýchlosť padania. Každý padák Zephyr je navrhnutý tak, aby plátno (plátna) udržalo dron pri páde čo najrovnejší, aby sa minimalizovalo poškodenie pri náraze.

Na jednoplátnovom padákovom systéme Zéphyr M300 je rýchlosť pádu pre hmotnosť 8 kg iba 3,2 m/s, t. j. nárazová energia iba 41 J, oveľa nižšia ako maximálnych 69 J povolených vo Francúzsku.

Šifrovaný komunikačný systém na veľké vzdialenosti

Komunikačný systém na veľké vzdialenosti medzi rádiom a padákom je založený na pokročilých technológiách a modulácii LoRa. Jeho dosah môže v optimálnych podmienkach dosiahnuť niekoľko kilometrov a možnosť dlhého dosahu umožňuje prekročiť 10 km.

Komunikačný protokol je založený na frekvenciách 869 MHz, bez autorizácie (možné možnosti 433 a 915 MHz). 128-bitové šifrovanie zaisťuje, že dáta nebudú zachytené a používateľ je upozornený v prípade narušenia komunikácie.

Pohodlné funkcie pre užívateľa

Moduly padáka, ističa a rádiového ovládania sú vybavené LED diódami pre indikáciu stavu a pokročilé funkcie.

 • LED diódy indikujú zostávajúce nabitie batérie pri zapnutí a vypnutí, ako aj úroveň batérie počas nabíjania. V prevádzke indikujú okamžitý stav systému: správna činnosť, strata rádiového spojenia, nízky stav batérie atď.
 • V spojení s ističom sa padák automaticky zapne pri zapnutí dronu. Bez signálu a ak zabudnete vypnúť padák alebo rádiové ovládanie, moduly sa po 10 minútach automaticky vypnú.
 • Systém záznamov s časovou pečiatkou integrovaný na padáku a rádiu. Zaznamenáva spúšťacie akcie vykonané používateľom na diagnostické účely.

Veľa možností .. pred predpismi!

Možnosti dostupné s padákmi Zéphyr vám umožňujú získať náskok pred francúzskymi a európskymi predpismi.

Na strane diaľkového ovládania je možné pridať druhé redundantné spúšťacie tlačidlo. Toto druhé tlačidlo zabraňuje možnému predčasnému stlačeniu jediného tlačidla a zdvojnásobuje autonómiu diaľkového ovládača. Bezpečnostné krytky chránia tlačidlá pred nechceným stlačením. Na požiadanie je k dispozícii modul bzučiaka. V prípade straty spojenia s padákom generuje zvukové varovanie. Možnosť s dlhým dosahom umožňuje v prípade potreby predĺžiť dosah rádia na viac ako 10 km. K padáku je možné priradiť aj niekoľko rádiových ovládačov, prípadne niekoľko padákov k rádiovému ovládaču.

Na strane padáka je na želanie k dispozícii modul detekcie zrážky a automatického rozmiestnenia. tento modul bude nakoniec kompatibilný s normami ASTM3322 a budúcimi európskymi normami (triedy C5 a C6 pre scenáre STS-01 a STS-02).

Technické špecifikácie

 • Bezdrôtová rádiová komunikácia: LoRa 869 MHz Avec Cryptage 128 bitov
 • Rádiový dosah: Do 2 km
 • Prevádzková teplota: -15 až 40 °C
 • Homologizácia: S2 a S3
 • Redundancia plátien: Nie
 • Redundantný padákový napájací zdroj: Áno
 • Automatické vypnutie (po 10 minútach bez signálu): Áno
 • Indikácia napätia batérie: Áno (LED diódy)
 • Interné logy: Áno
 • Redundantné uvoľňovacie tlačidlá: Možná inštalácia

Dodatočné parametre

Kategória: Padáky pre M300
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Dronavia je francúzska spoločnosť špecializujúca sa na dizajn a výrobu príslušenstva a bezpečnostných systémov pre drony. Predáva široký sortiment padákov a ističových modulov pod značkami Zéphyr a IDRsys, schválených DGAC. Jeho produkty umožňujú väčšine dronov DJI a Yuneec vyvíjať sa v scenároch S1, S2 a S3 vo Francúzsku. DroneRepublic.sk je výhradným dovozcom a predajcom padákov Dronavia na Slovensku.