Mena
EUR
Jazyk
Slovenčina

DJI - Zenmuse X5S

Kód: DJI0616-01
2 199 € 1 832,50 € bez DPH
Predobjednávka

Zenmuse X5S s novým Micro 4/3 snímačom dosahuje dynamický rozsah 12.8 EV s výrazne vyšším odstupom od šumu a väčšou farebnou citlivosťou než predchodca X5R. Podporuje štandardné objektívy Micro 4/3 (vrátane zoom objektívov) s ohniskovou vzdialenosťou 9 mm - 45 mm (ekvivalent 18 mm - 90 mm) a ponúka tak väčšiu kreatívnu flexibilitu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Nový systém pre spracovanie obrazu CineCore 2.0 pre Inspire 2 robí so Zenmuse X5S veľmi výkonný nástroj, ktorý natáča 5,2K video pri 30fps vo formáte CinemaDNG a Apple ProRes a tiež vo 4K 60fps pri použití kodeku H.264 a 4k 30fps pri použití kodeku H.265 (dátový tok 100 Mbps). Kontinuálne sekvenčné DNG fotografie dosahuje 20 snímok za sekundu v rozlíšení 20,8 MPx. Zenmuse X5S bola vyvinutá tak, aby držala krok s najmodernejšími high-end profesionálnymi systémy pre letecké natáčanie.

Letecké zábery s Inspire 2

Inspire 2 narozdiel od Inspire 1 využíva inovatívnu konštrukciu, ktorá oddeľuje systém pre spracovanie obrazu CineCore 2.0 od kamery a umiestňuje ho dovnútra lietadla. To znamená, že snímač a optický systém sú jednoducho odnímateľné a ľahko pripojiteľné pomocou novo navrhnutého rýchloupínacieho konektora. Táto konštrukcia kamery efektívne chráni snímač od elektromagnetického rušenia prichádzajúceho z obrazového procesora. Ďalej umožňuje pripojenie celej rady ľahkých kamier podľa potreby. Nový M4 / 3 snímač a podpora výmeny objektívov v kombinácii so systémom spracovania obrazu CineCore 2.0 umožňuje, aby Zenmuse X5S zachytila ​​zábery vo vysokom rozlíšení s neuveriteľne čistým obrazom.

Vylepšený snímač Micro 4/3

Palubný snímač Micro 4/3 bol vylepšený a dosahuje tak výrazne vyššej kvality obrazu. Tento 20,8-megapixelový snímač s veľkosťou pixelu 3.4μm zachytáva viac detailov ako jeho predchodca. Dynamický rozsah 12,8 EV, výšší odstup od šumu a farebná citlivosť umožňujú vytvárať čisté zábery bez šumu pri nízkom osvetlení.

Kompatibilné objektívy

Zenmuse X5S v kombinácii so štandardným Micro 4/3 bajonetom teraz podporuje až osem profesionálnych objektívov* s ohniskovou vzdialenosťou 9 mm - 45 mm (ekvivalent 18 mm - 90 mm) a ponúka tak väčšiu kreatívnu kontrolu nad výsledným obrazom.

Najnáročnejšie požiadavky na kvalitu

Použitie CineCore 2.0 umožňuje natáčať v rozlíšení 5,2K / 30fps vo formátoch CinemaDNG 12bit(1), Apple ProRes 422 HQ a Apple ProRes 4444 XQ (bez alfa kanálu)(2). Medzi ďalšie možnosti nahrávania patrí 4K / 60fps pri použítí H.264 alebo prevzorkovanie videa vo 4K / 30fps pri použití H.264 / H.265, oba varianty s dátovým tokom 100Mb / s.

Rýchlosť a efektivita

Karta DJI CINESSD (podpora PCIe3.0 NVMe SDD) a vysoko optimalizovaný FAT32 / exFAT súborový systém umožňujú, aby bol záber zo Zenmuse X5S prenášaný priamo z DJI CINESSD čítačky do počítača vysokou rýchlosťou bez nutnosti použitia ďalšieho softvéru. Záznam tiež podporuje DIT štandard. Pracovný postup Cinema DNG alebo Apple ProRes môže byť použitý pre postprodukciu.

Bezstratové fotografovanie aj v sekvencii počas nahrávania videa

Použitie MicroSD karty umožňuje zachytiť 20,8 MP sekvenčné fotografie pri 14fps vo formáte JPEG + DNG. Použitie DJI CINESSD otvára možnosť robiť kontinuálne sekvenciu 20fps vo formáte DNG v rozlíšení 20,8 megapixelov. Fotografie môžu byť vyhotovované aj počas natáčania bez prerušenia.

Vylepšená stabilizácia kamery

Stabilizácia kamery Zenmuse X5S je zaistená vďaka vysoko optimalizovanému 3-osému závesu s vlastným procesorom a extrémne presnými motormi, ktoré možno ovládať s presnosťou ± 0.01 °. Než aby sa spoliehalo na elektronické klzné krúžky - čo je bežné u mnohých závesov - Zenmuse X5S využíva unikátne mechanické riešenie s krytými káblami pre zabezpečenie stabilného prenosu dát a vysokej výdrže. Vibrácie sú odstránené vďaka trom tlmiacim guliam a ľahkej tlmiace doske, čo pomáha vytvárať bezšvíkové a plynulé video. 360° otáčanie je možné vďaka rotácii závesu a plynulému zatáčanie lietadla. Stabilné a plynulý obraz(3) môže byť zachytený aj s 90mm(4) objektívom.

Dlhý dosah ovládania aj kamery

Prevezmite kontrolu na diaľku nad každým nastavením kamery, vrátane ostrenia, clony a formátu, priamo z aplikácie DJI GO. Presné ovládanie možno tiež použiť pre ostrenie, s aplikáciou DJI GO a voliteľným systémom DJI Focus, ktoré ponúka kontrolu ostrenie v celom rozsahu prenosu. Použitie DJI Focus nevyžaduje žiadne ďalšie káble alebo motory a nové technológie LightBridge prenáša všetky signály až na vzdialenosť 7km (bez prekážok a rušenia, v súlade s FCC).

* Balančné krúžok je potrebné pri použití niektorých objektívov. Kompatibilných objektívov bude pribúdať.
(1,2) Je potrebné dokúpiť dodatočné licencie
(3) Ekvivalent ohniskovej vzdialenosti u 35mm kamery
(4) Expoziční čas musí byť 1/60 alebo dlhší v režime GPS.

V balení

1x Zenmuse X5S kamera a gimbal
1x Kryt na objektív
1x Kryt kamery

Videopredstavenie

Dodatočné parametre

Kategória: Kamery pre drony
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

DJI je čínska technologická spoločnosť a aktuálny líder v oblasti dronov, fotoaparátov, pohonných systémov a stabilizátorov so sídlom v meste Shenzhen v provincii Guangdong.